Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /wp-load.php:1) in /wp-content/themes/stormmusic/functions.php on line 118

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /wp-load.php:1) in /wp-content/themes/stormmusic/functions.php on line 118
Bal-Pax Serwis - Usuwanie filtrów DPF i FAP Zabrze

Bal-Pax Serwis – Usuwanie filtrów DPF i FAP Zabrze

Bal-Pax Serwis – Usuwanie filtrów DPF i FAP Zabrze

Bal-Pax Serwis – Usuwanie filtrów DPF i FAP Zabrze. Jednym z elementów naszej oferty jest naprawa oraz usuwanie filtrów DPF oraz FAP. Tego typu operacje muszą być wykonywane z niezwykłą starannością i precyzją.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że filtry cząstek stałych mają za zadanie eliminować ze spalin silników wysokoprężnych rakotwórcze substancje, w tym związki sadzy. W ten sposób chronione jest zdrowie i życie nas wszystkich. Tymczasem nieświadomy kierowca dowiaduje się o jego istnieniu w samochodzie dzięki świecącej na żółto kontrolce ostrzegawczej, która na dodatek nie chce zagasnąć.

Świecenie tej kontrolki (opisanej jako DPF, lub mającej niekiedy postać „pojemnika z ziarnami piasku”) oznacza, że samochód już sobie nie radzi z samodzielną obsługą systemu oczyszczania spalin. Pojazd analizuje poziom wypełnienia sadzą i popiołem filtra DPF/FAP i na tej podstawie dokonuje tzw. „dopalania cząstek”. Polega to na tymczasowym podniesieniu temperatury spalin w układzie poprzez wprowadzenie do komór spalania większej ilości paliwa. Gorące gazy są w stanie cześciowo oczyścić filtr w optymalnych warunkach pracy (podwyższone obroty silnika, jazda pozamiejska). Kiedy procedury samooczyszczania już przestają wystarczać – zapala się odpowiednia kontrolka i samochód musi odwiedzić serwis.

Nasza oferta obejmuje zmianę oprogramowania w ECU, a w konsekwencji całkowite wyłączenie obsługi FAP/DPF w sterowniku silnika. Procedurę tą wykonujemy zarówno przez złącze OBDII jak i programowanie sterownika na stole. Jesteśmy w stanie wykonać daną usługę dla większości modeli samochodów. Doskonałe wyposażenie naszego warsztatu pozwala nam także na obsługę większości komputerów (Bosch, Siemens, Denso, Delphi, Marelli).

Dla klientów, którzy nie chcą pozbywać się filtra oferujemy profesjonalną wymianę filtra dpf/fap w naszym serwisie.
W naszej ofercie znajdują się najwyższej jakości zamienniki, które jakością nie odbiegają od oryginalnych filtrów sprzedawany przez autoryzowane serwisy. Na zakupione u nas części Bal-Pax Serwis Autoelektronika Zabrze daje dwuletnią, pisemną gwarancję bez limitów kilometrów.

Bal-Pax Serwis - Usuwanie filtrów DPF i FAP Zabrze